Kim są opiekunowie rodzinni?

Opiekunowie rodzinni to kobiety, mężczyźni – twoi znajomi, sąsiedzi, współpracownicy, a za jakiś czas być może także ty sam. Opiekun rodzinny to osoba opiekująca się w domu swoim bliskim: dorosłym lub dzieckiem, niesamodzielnym z powodu choroby lub niepełnosprawności. Wspiera go emocjonalnie, zapewnia opiekę i pielęgnację, pomaga w codziennych czynnościach. Często zajmuje mu to 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez wiele lat.

Każdego dnia kilka milionów osób opiekuje się starzejącymi się lub niesamodzielnymi bliskimi. Wielu z nich nie ma żadnego wsparcia, rezygnuje z pracy, nie ma szans na odpoczynek. Fundacja Hospicyjna od ponad 10 lat wspiera ich w codziennych zmaganiach.

To właśnie z myślą o wsparciu tych osób oraz ich podopiecznych powstaje najnowocześniejsze w Polsce Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Centrum i rozwiązania, które oferuje to szansa dla tysięcy opiekunów na powrót do życia zawodowego i zadbanie o siebie oraz na profesjonalną opiekę medyczną, psychologiczną oraz rehabilitację dla podopiecznych.